Lądek Zdrój – co robić, co zobaczyć

Lądek Zdrój to miejsce, które cały czas cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że miejsce to oferuje wiele, bardzo ciekawych atrakcji turystycznych. Co zatem można robić w Lądku Zdroju? Sprawdźmy!

Bogactwo szlaków turystycznych

Lądek Zdrój to miejsce, do którego koniecznie powinny wybrać się te osoby, które lubią aktywnie spędzać czas. Miejscowość ta, posiada bowiem bardzo dużo, różnorodnych szlaków turystycznych. Długie, piesze wędrówki, to niebagatelna okazja dla każdego ich fana. Dodatkowo, dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi, dbamy o nasze zdrowie.
Jest tu zlokalizowanych dużo obiektów sanatoryjnych dostosowanych dla kuracjuszy. Jednak jeśli nie wybierasz się do sanatorium, może wybrać inny nocleg w Lądku Zdroju: https://www.noclegowo.pl/noclegi/ladek-zdroj/

Ruiny średniowiecznego zamku

Jeśli szukamy innych rozrywek niż długie wędrówki, koniecznie powinniśmy wybrać się na zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Karpień. Mury zamku nie zachowały się w całości, ale miejsce robi naprawdę duże wrażenie. To żywa historia, która dostępna jest dla turystów odwiedzających Lądek Zdrój. Tuż obok ruin, znajduje się przepiękny kościółek Matki Bożej od Zagubionych. Kościół leży w samym środku lasu.

Jak widać, atrakcji turystycznych nie brakuje. Pora ruszać w drogę!